Maxim Integrated MAX6394US470D1+T
MAX6394US470D1+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6394US470D1+T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 4.70V SOT143-4
Datasheet Download
MAX6394US470D1+T.pdf
Availability of MAX6394US470D1+T
QUANTITY
MAX6394US470D1+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6394US470D1+T
Internal Part NumberEIS-MAX6394US470D1+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
ResetActive Low
Reset Timeout700 µs Minimum
Voltage - Threshold4.7V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackageSOT-143-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6394US470D1+T
Related LinksMAX6394U, MAX6394US470D1+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6394US470D1+T Details Description
Related parts for MAX6394US470D1+T
CONN PLUG HSG 2POS .187 SER BLK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 3POS R/A GOLD datasheet.pdf
QUICKON PLUG 3+PE-POS datasheet.pdf
PTC PROGRAMMER 3PC IN 19" RACK datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC FPGA SOC 50K LUTS 484FBGA datasheet.pdf
DIN-SIGNAL R064MS-4,0C1-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 100POS SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf