Hirose Electric Co Ltd FX2CA1-100P-1.27DSA
FX2CA1-100P-1.27DSA picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA1-100P-1.27DSA
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER VERT 100POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA1-100P-1.27DSA.pdf
Availability of FX2CA1-100P-1.27DSA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FX2CA1-100P-1.27DSA Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA1-100P-1.27DSA
Internal Part NumberEIS-FX2CA1-100P-1.27DSA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package40
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA1-100P-1.27DSA
Related LinksFX2CA1-10, FX2CA1-100P-1.27DSA Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA1-100P-1.27DSA Details Description
Related parts for FX2CA1-100P-1.27DSA
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/2.8V 0.15A 8MLF datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V datasheet.pdf
TRANSDCR AC 0-5VDCMADC OUT 3PHSE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 145 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY VACUUM SPST-N datasheet.pdf
IC BATT CHARGER LI-ION SGL datasheet.pdf
IC AFE 19BIT 5CH 56LFCSP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf