Hirose Electric Co Ltd FX2CA2-52P-1.27DSA(71)
FX2CA2-52P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA2-52P-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN HEADER VERT 52POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA2-52P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2CA2-52P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2CA2-52P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA2-52P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA2-52P-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA2-52P-1.27DSA(71)
Related LinksFX2CA2-52P-, FX2CA2-52P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA2-52P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2CA2-52P-1.27DSA(71)
REG 1.2V 9A ADJ 14SIP HORZ datasheet.pdf
DUCT SLOT PVC WHT 72" NO COVER datasheet.pdf
IC RCVR ECL DIFFERENTL 5V 8TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64-TQFP datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 7.8UH 13.3A 5.1 MOHM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 34 OHM 1% 10W datasheet.pdf
3G3_X BRAKING RESISTOR datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.470" NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 9POS VERT SOLDER datasheet.pdf
3300UF 63V 25X40MM 85C 12000H datasheet.pdf