Hirose Electric Co Ltd FX2CA2-68P-1.27DSA(71)
FX2CA2-68P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA2-68P-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN HEADER VERT 68POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA2-68P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2CA2-68P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2CA2-68P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA2-68P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA2-68P-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA2-68P-1.27DSA(71)
Related LinksFX2CA2-68P-, FX2CA2-68P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA2-68P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2CA2-68P-1.27DSA(71)
IC Z8 MCU 512 18SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
IC COMPARATOR DIFF QUAD 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 5% 1W 1313 datasheet.pdf
RES 2.77K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 6CSPBGA datasheet.pdf