Hirose Electric Co Ltd FX4C-32P-1.27DSA(71)
FX4C-32P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX4C-32P-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN HDR 32POS 1.27MM
Datasheet Download
FX4C-32P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX4C-32P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX4C-32P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX4C-32P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX4C-32P-1.27DSA(71)
PackagingBulk
Connector TypeHeader, Outer Shroud Contacts
Number of Positions32
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Mated Stacking Heights5mm, 7mm, 8mm
Height Above Board0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX4C-32P-1.27DSA(71)
Related LinksFX4C-32P-1, FX4C-32P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX4C-32P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX4C-32P-1.27DSA(71)
DIODE ZENER 33V 100MW VMD2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
SELECTOR UNIT 3POS MAINTAIN BLK datasheet.pdf
RES 203K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
JW RELAY 1 FORM A 24V 10A datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK BOOST INV PWM 20TS datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
LITEPIPE 5MM AMBER TRANSP .330"L datasheet.pdf