Hirose Electric Co Ltd FX4C2-80S-1.27DSA(71)
FX4C2-80S-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX4C2-80S-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN RECEPT 80POS 1.27MM
Datasheet Download
FX4C2-80S-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX4C2-80S-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX4C2-80S-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX4C2-80S-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX4C2-80S-1.27DSA(71)
Number of Positions80
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Mated Stacking Heights7mm, 8mm, 10mm
Height Above Board0.236" (6.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX4C2-80S-1.27DSA(71)
Related LinksFX4C2-80S-, FX4C2-80S-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX4C2-80S-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX4C2-80S-1.27DSA(71)
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.9MHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
POT 1K OHM 4W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
SWING FRAME FOR 19 MOUNTING datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-3658-C datasheet.pdf
POT 7.5K OHM 75W WIREWOUND LIN datasheet.pdf