Hirose Electric Co Ltd FX6A-100P-0.8SV1(71)
FX6A-100P-0.8SV1(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX6A-100P-0.8SV1(71)
Brief Description
CONN HEADER 100POS .8MM SMD GOLD
Datasheet Download
FX6A-100P-0.8SV1(71).pdf
Availability of FX6A-100P-0.8SV1(71)
QUANTITY
FX6A-100P-0.8SV1(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX6A-100P-0.8SV1(71)
Internal Part NumberEIS-FX6A-100P-0.8SV1(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions100
Pitch0.031" (0.80mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights6mm, 8mm
Height Above Board0.236" (6.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX6A-100P-0.8SV1(71)
Related LinksFX6A-100P-, FX6A-100P-0.8SV1(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX6A-100P-0.8SV1(71) Details Description
Related parts for FX6A-100P-0.8SV1(71)
RELAY SSR 10A 120VAC AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC RS232 LINE DVR/RCVR 20-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V S2H 0805 datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SMB MALE datasheet.pdf
IC CPLD 8MC 10NS 20PLCC datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf