Fox Electronics FXO-HC325-156.25
FXO-HC325-156.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC325-156.25
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC325-156.25.pdf
Availability of FXO-HC325-156.25
QUANTITY
FXO-HC325-156.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC325-156.25
Internal Part NumberEIS-FXO-HC325-156.25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC32
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC325-156.25
Related LinksFXO-HC32, FXO-HC325-156.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC325-156.25 Details Description
Related parts for FXO-HC325-156.25
IC ADC 14BIT SAMPLING 28-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SCR MOD ISO DUAL 800V 250A datasheet.pdf
CONTROL TIMER PANEL ADAPTER datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 60UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SPC UMQ SAFETY MAT 44"X53.75" datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 50POS datasheet.pdf
LED 1/2" FLAT RED 230VAC TERM datasheet.pdf