Fox Electronics FXO-HC520R-98.765
FXO-HC520R-98.765 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC520R-98.765
Brief Description
OSC XO 98.765MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC520R-98.765.pdf
Availability of FXO-HC520R-98.765
QUANTITY
FXO-HC520R-98.765 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC520R-98.765
Internal Part NumberEIS-FXO-HC520R-98.765
TypeXO (Standard)
Frequency98.765MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)29mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC520R-98.765
Related LinksFXO-HC52, FXO-HC520R-98.765 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC520R-98.765 Details Description
Related parts for FXO-HC520R-98.765
RES SMD 56K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FLOOR RUNNER ESD 2'X50' W/CORD datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN 12BIT 16TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 3.3A SOT89 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf