Fox Electronics FXO-HC535-14.31818
FXO-HC535-14.31818 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC535-14.31818
Brief Description
OSC XO 14.31818MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC535-14.31818.pdf
Availability of FXO-HC535-14.31818
QUANTITY
FXO-HC535-14.31818 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC535-14.31818
Internal Part NumberEIS-FXO-HC535-14.31818
TypeXO (Standard)
Frequency14.31818MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC535-14.31818
Related LinksFXO-HC535, FXO-HC535-14.31818 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC535-14.31818 Details Description
Related parts for FXO-HC535-14.31818
LED 7SEG DISP 1" RED/GRN CA BLK datasheet.pdf
IC OCT TRANSP D-TYP LTCH 20TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 100MA 14.4 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 768K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED M6 datasheet.pdf
ER 4C 4#16 SKT PLUG RTANG datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 1UF 10V Y5V 0805 datasheet.pdf