Fox Electronics FXO-HC725R-25
FXO-HC725R-25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC725R-25
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC725R-25.pdf
Availability of FXO-HC725R-25
QUANTITY
FXO-HC725R-25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC725R-25
Internal Part NumberEIS-FXO-HC725R-25
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC725R-25
Related LinksFXO-HC, FXO-HC725R-25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC725R-25 Details Description
Related parts for FXO-HC725R-25
RES 820K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 300V 1111 datasheet.pdf
KIT IAR KICKSTART FOR LM3S102 datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 34POS DL .100 datasheet.pdf
HOT MELT ADHESIVE 1 = 11LB BOX datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MNTNG KIT B,C,D,E,F FOR MCO305 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CABLE CONN 12POLE datasheet.pdf
CONN RCPT SEALING CAP SIZE 24 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf