Fox Electronics FXO-HC730-106
FXO-HC730-106 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730-106
Brief Description
OSC XO 106.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730-106.pdf
Availability of FXO-HC730-106
QUANTITY
FXO-HC730-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730-106
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730-106
TypeXO (Standard)
Frequency106MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730-106
Related LinksFXO-HC, FXO-HC730-106 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730-106 Details Description
Related parts for FXO-HC730-106
IC SWITCH OCTAL SPST 24TSSOP datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE CERM 12A 250VAC 60VDC 3AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT M23 datasheet.pdf