Fox Electronics FXO-HC730-124
FXO-HC730-124 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730-124
Brief Description
OSC XO 124.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730-124.pdf
Availability of FXO-HC730-124
QUANTITY
FXO-HC730-124 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730-124
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730-124
TypeXO (Standard)
Frequency124MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730-124
Related LinksFXO-HC, FXO-HC730-124 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730-124 Details Description
Related parts for FXO-HC730-124
FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
VARISTOR 216V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 503K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
REPLENISHMENT DECAL "R" ORG/BLK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 130MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 60A ADD-A-PAK datasheet.pdf