Fox Electronics FXO-HC730-26.6666
FXO-HC730-26.6666 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730-26.6666
Brief Description
OSC XO 26.6666MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730-26.6666.pdf
Availability of FXO-HC730-26.6666
QUANTITY
FXO-HC730-26.6666 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730-26.6666
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730-26.6666
TypeXO (Standard)
Frequency26.6666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730-26.6666
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC730-26.6666 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730-26.6666 Details Description
Related parts for FXO-HC730-26.6666
FIXED IND 600NH 11.5A 6 MOHM SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 330PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 1825 datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 1MM T/H datasheet.pdf
CBL TNC BKHD JACK-AMC PLUG 250MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MICRO 51 F 48" YEL JACKS datasheet.pdf