Fox Electronics FXO-HC735R-24
FXO-HC735R-24 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735R-24
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735R-24.pdf
Availability of FXO-HC735R-24
QUANTITY
FXO-HC735R-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735R-24
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735R-24
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC735R-24
Related LinksFXO-HC, FXO-HC735R-24 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC735R-24 Details Description
Related parts for FXO-HC735R-24
IC POT DGTL 50K 2CH SPI 14SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 48V datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
KK RPC 100 HDR FRLK RTAN 04 CKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
3 GHZ MICROWAVE RELAYS MINIATURE datasheet.pdf