Fox Electronics FXO-HC735R-81.3
FXO-HC735R-81.3 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735R-81.3
Brief Description
OSCILLATOR XO 81.3MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735R-81.3.pdf
Availability of FXO-HC735R-81.3
QUANTITY
FXO-HC735R-81.3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735R-81.3
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735R-81.3
TypeXO (Standard)
Frequency81.3MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC735R-81.3
Related LinksFXO-HC7, FXO-HC735R-81.3 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC735R-81.3 Details Description
Related parts for FXO-HC735R-81.3
FERRITE CHIP 300OHM 25% 0805 SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.31 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
RES 5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 78POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 37POS PANEL MOUNT datasheet.pdf