Fox Electronics FXO-HC736R-106.25
FXO-HC736R-106.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC736R-106.25
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC736R-106.25.pdf
Availability of FXO-HC736R-106.25
QUANTITY
FXO-HC736R-106.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC736R-106.25
Internal Part NumberEIS-FXO-HC736R-106.25
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC736R-106.25
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC736R-106.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC736R-106.25 Details Description
Related parts for FXO-HC736R-106.25
CARDEDGE 72POS DL .156 LOPRO BLK datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER 50M 80TQFP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 78POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES 91 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
INTERFACE MOD DSUB HD26POS FEML datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 2.5NS 48TQFP datasheet.pdf
STAND OFF ALUM ANOD datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY TIMER 1A 110VAC QC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf