Fox Electronics FXO-HC736R-115.314
FXO-HC736R-115.314 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC736R-115.314
Brief Description
OSC XO 115.314MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC736R-115.314.pdf
Availability of FXO-HC736R-115.314
QUANTITY
FXO-HC736R-115.314 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC736R-115.314
Internal Part NumberEIS-FXO-HC736R-115.314
TypeXO (Standard)
Frequency115.314MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC736R-115.314
Related LinksFXO-HC736, FXO-HC736R-115.314 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC736R-115.314 Details Description
Related parts for FXO-HC736R-115.314
Connector Receptacle USB TypeA 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
PROTECT HEADER STRGT 14 CONTACT datasheet.pdf
IC 3-TO-8 DECODER/DEMUX 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 0.100 SMD datasheet.pdf
DIP CABLE 6POS datasheet.pdf
HEATSHRINK THERMTRANS datasheet.pdf
COUNTER 6 CHAR 90-264V PANEL MT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 680K OHM 16SOIC datasheet.pdf