Fox Electronics FXO-HC736R-13
FXO-HC736R-13 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC736R-13
Brief Description
OSC XO 13.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC736R-13.pdf
Availability of FXO-HC736R-13
QUANTITY
FXO-HC736R-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC736R-13
Internal Part NumberEIS-FXO-HC736R-13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency13MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC736R-13
Related LinksFXO-HC, FXO-HC736R-13 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC736R-13 Details Description
Related parts for FXO-HC736R-13
IC ADC 10BIT 1MSPS 8-MSOP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5.08MM 8POS PCB datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 180 50/CD datasheet.pdf
EVALUATION PLATFORM FOR HA5024 datasheet.pdf
IC LI-ION/LI-POLY CTRLR 10DFN datasheet.pdf
DC-DC CONVTR +/-12V 20W +/-.833A datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
F3SJ-A1870P55 datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf