Fox Electronics FXO-HC736R-57.272
FXO-HC736R-57.272 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC736R-57.272
Brief Description
OSC XO 57.272MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC736R-57.272.pdf
Availability of FXO-HC736R-57.272
QUANTITY
FXO-HC736R-57.272 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC736R-57.272
Internal Part NumberEIS-FXO-HC736R-57.272
TypeXO (Standard)
Frequency57.272MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC736R-57.272
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC736R-57.272 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC736R-57.272 Details Description
Related parts for FXO-HC736R-57.272
FINGER GUARD 92MM PLASTIC datasheet.pdf
REG SW 9V 1.5A VERT datasheet.pdf
HEAT SHRINK ADH BLK 1/4" X 4' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 2.05 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 6A 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 2.3A 170 MOHM datasheet.pdf
BOARD REF ML610Q439/ML610Q439P datasheet.pdf
SHIELDED DC MICRO-MIZER datasheet.pdf
4-WIRE FLAT CBL 100M FOR S-LINK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf