Fox Electronics FXO-HC738-12.352
FXO-HC738-12.352 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC738-12.352
Brief Description
OSC XO 12.352MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC738-12.352.pdf
Availability of FXO-HC738-12.352
QUANTITY
FXO-HC738-12.352 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC738-12.352
Internal Part NumberEIS-FXO-HC738-12.352
TypeXO (Standard)
Frequency12.352MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC738-12.352
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC738-12.352 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC738-12.352 Details Description
Related parts for FXO-HC738-12.352
CONN JACK TEST VERTICAL YELLOW datasheet.pdf
PHOTODIODE BLUE 5.07MM SQ TO-39 datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC 2X2 CROSSPOINT SWITCH 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 8SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
AC 4C 4#16S PIN RECP datasheet.pdf
CAP 4700 UF 20% 10 V datasheet.pdf