Fox Electronics FXO-LC530-14.7456
FXO-LC530-14.7456 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC530-14.7456
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC530-14.7456.pdf
Availability of FXO-LC530-14.7456
QUANTITY
FXO-LC530-14.7456 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC530-14.7456
Internal Part NumberEIS-FXO-LC530-14.7456
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC530-14.7456
Related LinksFXO-LC53, FXO-LC530-14.7456 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC530-14.7456 Details Description
Related parts for FXO-LC530-14.7456
SWITCH SNAP SPDT 50MA PC MNT datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1 3/8" datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X10.3MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.16W 2512 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf