Fox Electronics FXO-LC535-666
FXO-LC535-666 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC535-666
Brief Description
OSC XO 666.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC535-666.pdf
Availability of FXO-LC535-666
QUANTITY
FXO-LC535-666 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC535-666
Internal Part NumberEIS-FXO-LC535-666
TypeXO (Standard)
Frequency666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC535-666
Related LinksFXO-LC, FXO-LC535-666 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC535-666 Details Description
Related parts for FXO-LC535-666
MOSFET N-CH 60V 1A SOT223 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR SRC4192 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC DUAL 10-BIT SERIAL D/A 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 20A TCPT3 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 28POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
IC SERIALIZER 48BIT 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS INLINE SKT datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf