Vishay/Dale RLR07C3242FRRSL
RLR07C3242FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3242FRRSL
Brief Description
RES 32.4K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3242FRRSL.pdf
Availability of RLR07C3242FRRSL
QUANTITY
RLR07C3242FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3242FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3242FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3242FRRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3242FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3242FRRSL Details Description
Related parts for RLR07C3242FRRSL
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 5NS 92FBGA datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 2225 datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 169 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 10% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES 562 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf