Fox Electronics FXO-LC535R-312.5
FXO-LC535R-312.5 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC535R-312.5
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 312.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC535R-312.5.pdf
Availability of FXO-LC535R-312.5
QUANTITY
FXO-LC535R-312.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC535R-312.5
Internal Part NumberEIS-FXO-LC535R-312.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-LC53
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency312.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC535R-312.5
Related LinksFXO-LC53, FXO-LC535R-312.5 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC535R-312.5 Details Description
Related parts for FXO-LC535R-312.5
CAP MICA 30PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
IC RESET GEN 4.10V VTH SOT143-4 datasheet.pdf
IC COUNTER BIN 4BIT U/D 16SO datasheet.pdf
LED IND 3MM BI-LVL RA GRN DIFF datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 6A R6 datasheet.pdf
RES 53K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 0.25A SST3 datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf