Fox Electronics FXO-LC536R-25
FXO-LC536R-25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC536R-25
Brief Description
OSCILLATOR XO 25.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC536R-25.pdf
Availability of FXO-LC536R-25
QUANTITY
FXO-LC536R-25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC536R-25
Internal Part NumberEIS-FXO-LC536R-25
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-LC53
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)