Fox Electronics FXO-LC730-100.14111
FXO-LC730-100.14111 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC730-100.14111
Brief Description
OSC XO 100.14111MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC730-100.14111.pdf
Availability of FXO-LC730-100.14111
QUANTITY
FXO-LC730-100.14111 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC730-100.14111
Internal Part NumberEIS-FXO-LC730-100.14111
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-LC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency100.14111MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC730-100.14111
Related LinksFXO-LC730, FXO-LC730-100.14111 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC730-100.14111 Details Description
Related parts for FXO-LC730-100.14111
CONN HEADER 30POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT R-R DUAL 16DIP datasheet.pdf
IC ADC DIFF 16BIT 3WIRE 10-MSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC ADC 3 1/2DIG W/LED DVR 40-DIP datasheet.pdf
IC TXRX 16BIT CMOS BIDIR 48SSOP datasheet.pdf
LED IND 8MM GRN 24VDC 20MA datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
MICRO 21C P 10" WHT JACKP datasheet.pdf