Fox Electronics FXO-LC730-30
FXO-LC730-30 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC730-30
Brief Description
OSCILLATOR XO 30.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC730-30.pdf
Availability of FXO-LC730-30
QUANTITY
FXO-LC730-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC730-30
Internal Part NumberEIS-FXO-LC730-30
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-LC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC730-30
Related LinksFXO-LC, FXO-LC730-30 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC730-30 Details Description
Related parts for FXO-LC730-30
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 10V Y5V 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 360K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
47UF 450V 18X31,5 datasheet.pdf