Fox Electronics FXO-LC735R-100
FXO-LC735R-100 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC735R-100
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC735R-100.pdf
Availability of FXO-LC735R-100
QUANTITY
FXO-LC735R-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC735R-100
Internal Part NumberEIS-FXO-LC735R-100
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC735R-100
Related LinksFXO-LC7, FXO-LC735R-100 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC735R-100 Details Description
Related parts for FXO-LC735R-100
RES SMD 143 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
THYRISTOR PROTECT BIDIR 100A SMB datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 49DL POS RT ANG datasheet.pdf
SENSOR PRES 100MBAR DIFF 5V SIP datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
SR BTS VW BRS 5 ASY datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CABLE USB3.0 A/M-MICRO B 1M datasheet.pdf
9POS M WATER RES PC CONTACT datasheet.pdf