Fox Electronics FXO-LC736R-50
FXO-LC736R-50 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC736R-50
Brief Description
OSCILLATOR XO 50.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC736R-50.pdf
Availability of FXO-LC736R-50
QUANTITY
FXO-LC736R-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC736R-50
Internal Part NumberEIS-FXO-LC736R-50
SeriesXPRESSO™ FXO-LC73
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC736R-50
Related LinksFXO-LC, FXO-LC736R-50 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC736R-50 Details Description
Related parts for FXO-LC736R-50
REG 3.6V 9A ADJ 14SIP VERT datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 16K OTP 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 116W QUAD D 64TQFP datasheet.pdf
COUPLER I TYPE 12.8GHZ 6DB datasheet.pdf
3.5 WTB WAFER ASSY ST 14CKT datasheet.pdf
CBL ASSY RG58A TNCM FMEF datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG 9POS INLINE FMALE datasheet.pdf