Fox Electronics FXO-PC525R-156.25
FXO-PC525R-156.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC525R-156.25
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC525R-156.25.pdf
Availability of FXO-PC525R-156.25
QUANTITY
FXO-PC525R-156.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC525R-156.25
Internal Part NumberEIS-FXO-PC525R-156.25
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-PC52
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)41mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC525R-156.25
Related LinksFXO-PC52, FXO-PC525R-156.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC525R-156.25 Details Description
Related parts for FXO-PC525R-156.25
CAP CER 0.1UF 500V X7R 2225 datasheet.pdf
RES 4.9 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC LT GRAY 3" datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS DUAL VERT PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 8A TO-220 datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TSM HIGH STRENGTH DISC 3" A VFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
JFET N-CH 40V 0.36W TO-18 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf