Fox Electronics FXO-PC736-187.5
FXO-PC736-187.5 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC736-187.5
Brief Description
OSC XO 187.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC736-187.5.pdf
Availability of FXO-PC736-187.5
QUANTITY
FXO-PC736-187.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC736-187.5
Internal Part NumberEIS-FXO-PC736-187.5
TypeXO (Standard)
Frequency187.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC736-187.5
Related LinksFXO-PC7, FXO-PC736-187.5 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC736-187.5 Details Description
Related parts for FXO-PC736-187.5
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
MOD PWR IN/SW 2PL QC 2.0MM PNL datasheet.pdf
IC DAC 14BIT R-R I2C 12-DFN datasheet.pdf
IC XLATOR 9B LTCH TTL-ECL 28PLCC datasheet.pdf
IC FPGA 812 I/O 1148FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38MM 100VAC TERM datasheet.pdf
RES 221 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf