Vishay/Vitramon VJ0805D270FXPAJ
VJ0805D270FXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270FXPAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270FXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D270FXPAJ
QUANTITY
VJ0805D270FXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270FXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270FXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D270FXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D270FXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D270FXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D270FXPAJ
MOSFET N-CH 55V 10A I-PAK datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONN MCH SS SFJ datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 529FCBGA datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 17 PIN RIGHT AN datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf