Omron Automation & Safety FZ4-600-10
FZ4-600-10 picture photo
Mfg. Part Number
FZ4-600-10
Manufacturer
Product Category
Machine Vision - Control/Processing
Brief Description
FZ4 STD. LCD 4-CAM.NPN
Datasheet Download
FZ4-600-10.pdf
Availability of FZ4-600-10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FZ4-600-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of FZ4-600-10
Internal Part NumberEIS-FZ4-600-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLFZ4-6(0,5)(0,5)(-10) Jul/2015
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyMachine Vision - Control/Processing
SeriesFZ4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FZ4-600-10
Related LinksFZ4-6, FZ4-600-10 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
FZ4-600-10 Details Description
Related parts for FZ4-600-10
IC D/A CONV 12BIT R-R PAR 24SSOP datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 12NS 160LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
SHLD MINIMIZER DBL-ENDED STRT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 2W .05% RADIAL datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 25A 12VDC BLADE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf