Panduit G.75X2LG72-A
G.75X2LG72-A picture photo
Mfg. Part Number
G.75X2LG72-A
Manufacturer
Product Category
Wire Ducts, Raceways
Brief Description
DUCT WIRE SLOT PVC ADH LTGRY 3"
Datasheet Download
G.75X2LG72-A.pdf
Availability of G.75X2LG72-A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
G.75X2LG72-A Order Process
Ship out your order
Specifications of G.75X2LG72-A
Internal Part NumberEIS-G.75X2LG72-A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyWire Ducts, Raceways
SeriesPANDUCT®
Wire Duct TypeSlotted (Raceway), Base
Height1.980" (50.29mm)
Length0.250' (76.20mm, 3.00")
Width0.93" (23.6mm)
Mounting TypeAdhesive, Screw
Features-
MaterialPVC
ColorGray, Light
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G.75X2LG72-A
Related LinksG.75X2, G.75X2LG72-A Datasheet, Panduit Distributor
G.75X2LG72-A Details Description
Related parts for G.75X2LG72-A
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-8 datasheet.pdf
BOARD DEMO AS1100 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
GDT 250V 20% 10KA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
5MM CABLE ASSY datasheet.pdf