Harwin Inc. G125-2041096L0
G125-2041096L0 picture photo
Mfg. Part Number
G125-2041096L0
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
1.25MM F HSG 10POS
Datasheet Download
G125-2041096L0.pdf
Availability of G125-2041096L0
QUANTITY
G125-2041096L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of G125-2041096L0
Internal Part NumberEIS-G125-2041096L0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Productgecko-high-reliability-connectors
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesGecko
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Holder
Color-
FeaturesPotting Wall
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G125-2041096L0
Related LinksG125-20, G125-2041096L0 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
G125-2041096L0 Details Description
Related parts for G125-2041096L0
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR LM48861 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 80MSPS 48LFCSP datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SPI 36SSOP datasheet.pdf
CIR BRKR 1A 32VDC ROCKER datasheet.pdf