Harwin Inc. G125-MV21005L0P
G125-MV21005L0P picture photo
Mfg. Part Number
G125-MV21005L0P
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
1.25MM M HSG 10POS
Datasheet Download
G125-MV21005L0P.pdf
Availability of G125-MV21005L0P
QUANTITY
G125-MV21005L0P Order Process
Ship out your order
Specifications of G125-MV21005L0P
Internal Part NumberEIS-G125-MV21005L0P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Productgecko-high-reliability-connectors
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesGecko
PackagingCut Strip
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Lock
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
ColorGreen
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G125-MV21005L0P
Related LinksG125-MV, G125-MV21005L0P Datasheet, Harwin Inc. Distributor
G125-MV21005L0P Details Description
Related parts for G125-MV21005L0P
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE STRIP 300A 48VDC BOLT MOUNT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT MICROPWR I2C 8VSSOP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LITE CURTAIN ARM/FT 232MM datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf