Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1121213R000T0L
Y1121213R000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y1121213R000T0L
Brief Description
RES SMD 213OHM 0.01% 1/4W J LEAD
Datasheet Download
Y1121213R000T0L.pdf
Availability of Y1121213R000T0L
QUANTITY
Y1121213R000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1121213R000T0L
Internal Part NumberEIS-Y1121213R000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSMR1D
PackagingBulk
Resistance (Ohms)213
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1121213R000T0L
Y1121213R000T0L Details Description
Related parts for Y1121213R000T0L
IC MCU 8BIT 896B FLASH 18SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 100KOHM SC70-6 datasheet.pdf
PNEUM VALVE SUBBASE DIN 4MM TUBE datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.3A 99.6 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 15W 5% AXIAL datasheet.pdf