Mechatronics Fan Group G1338S48B1-FSR-TTL
G1338S48B1-FSR-TTL picture photo
Mfg. Part Number
G1338S48B1-FSR-TTL
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 127X38MM TACH 48VDC
Datasheet Download
G1338S48B1-FSR-TTL.pdf
Availability of G1338S48B1-FSR-TTL
QUANTITY
G1338S48B1-FSR-TTL Order Process
Ship out your order
Specifications of G1338S48B1-FSR-TTL
Internal Part NumberEIS-G1338S48B1-FSR-TTL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G1338S48B1-FSR-TTL
Related LinksG1338S48B, G1338S48B1-FSR-TTL Datasheet, Mechatronics Fan Group Distributor
G1338S48B1-FSR-TTL Details Description
Related parts for G1338S48B1-FSR-TTL
RES SMD 15.8OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 4.7NS 48TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf