Omron Automation & Safety G2A-432A-N-AC100/110
G2A-432A-N-AC100/110 picture photo
Mfg. Part Number
G2A-432A-N-AC100/110
Manufacturer
Product Category
Signal Relays, Up to 2 Amps
Brief Description
RELAY GEN PUR 4PDT 500MA 110V
Datasheet Download
G2A-432A-N-AC100/110.pdf
Availability of G2A-432A-N-AC100/110
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
G2A-432A-N-AC100/110 Order Process
Ship out your order
Specifications of G2A-432A-N-AC100/110
Internal Part NumberEIS-G2A-432A-N-AC100/110
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilySignal Relays, Up to 2 Amps
SeriesG2A
PackagingBulk
Relay TypeGeneral Purpose
Coil TypeNon Latching
Coil Current14mA
Coil Voltage110VAC
Contact Form4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current)500mA
Switching Voltage250VAC, 125VDC - Max
Turn On Voltage (Max)88 VAC
Turn Off Voltage (Min)33 VAC
Operate Time15ms
Release Time15ms
FeaturesLED Indicator
Mounting TypeSocketable
Termination StylePlug In
Contact MaterialSilver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Power1.4 VA
Coil Resistance2.2 kOhms
Operating Temperature-10°C ~ 40°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G2A-432A-N-AC100/110
Related LinksG2A-432A-N, G2A-432A-N-AC100/110 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
G2A-432A-N-AC100/110 Details Description
Related parts for G2A-432A-N-AC100/110
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC SMB datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
BP PIERCE BLOCK LF datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 768K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED ACCESSORY GASKET datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 2W SMBJ datasheet.pdf
POT 50 OHM 7.5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf