Mechatronics Fan Group G4028H12B1-RSR
G4028H12B1-RSR picture photo
Mfg. Part Number
G4028H12B1-RSR
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 40X28MM TACH 12VDC
Datasheet Download
G4028H12B1-RSR.pdf
Availability of G4028H12B1-RSR
QUANTITY
G4028H12B1-RSR Order Process
Ship out your order
Specifications of G4028H12B1-RSR
Internal Part NumberEIS-G4028H12B1-RSR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G4028H12B1-RSR
Related LinksG4028H1, G4028H12B1-RSR Datasheet, Mechatronics Fan Group Distributor
G4028H12B1-RSR Details Description
Related parts for G4028H12B1-RSR
CAP FILM 1500PF 5% 50VDC 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT R-R I2C 12-DFN datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVDS 32-VFQFPN datasheet.pdf
BEAD FERRITE ARRAY 33 OHM 0504 datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.194K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 4C UNSHLD 600V datasheet.pdf