Murata Electronics North America GA243QR7E2223MW01L
GA243QR7E2223MW01L picture photo
Mfg. Part Number
GA243QR7E2223MW01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 250VAC X7R 1812
Datasheet Download
GA243QR7E2223MW01L.pdf
Availability of GA243QR7E2223MW01L
QUANTITY
GA243QR7E2223MW01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GA243QR7E2223MW01L
Internal Part NumberEIS-GA243QR7E2223MW01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGA2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.125" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GA243QR7E2223MW01L
Related LinksGA243QR7E, GA243QR7E2223MW01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GA243QR7E2223MW01L Details Description
Related parts for GA243QR7E2223MW01L
DIODE ZENER 9.1V 1W SMA datasheet.pdf
CONN FFC VERT 7POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
IC VOICEBAND CODEC 5V 1CH 20SOP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 61POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 1.49M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
PTC THERMISTOR PROBE 1K OHM 2% datasheet.pdf