Sullins Connector Solutions GBA50DRMZ-S664
GBA50DRMZ-S664 picture photo
Mfg. Part Number
GBA50DRMZ-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW
Datasheet Download
GBA50DRMZ-S664.pdf
Availability of GBA50DRMZ-S664
QUANTITY
GBA50DRMZ-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBA50DRMZ-S664
Internal Part NumberEIS-GBA50DRMZ-S664
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row50
Number of Positions100
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Side Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBA50DRMZ-S664
Related LinksGBA50DR, GBA50DRMZ-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBA50DRMZ-S664 Details Description
Related parts for GBA50DRMZ-S664
RES SMD 3.3M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 560 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CABLE CLAMPS, 1 3/8" datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 5.33MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 860MA 780 MOHM datasheet.pdf
CBL RIBN 9COND 0.050 BLACK 100' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
WIRE TEST LEAD 18AWG BLK 25' datasheet.pdf
XILINX IC XC3020-CQ100 In stock datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 30PF 50V 5% NP0 0402 datasheet.pdf