Sullins Connector Solutions GBB105DYRN-S1355
GBB105DYRN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
GBB105DYRN-S1355
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 105POS
Datasheet Download
GBB105DYRN-S1355.pdf
Availability of GBB105DYRN-S1355
QUANTITY
GBB105DYRN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB105DYRN-S1355
Internal Part NumberEIS-GBB105DYRN-S1355
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row105
Number of Positions210
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB105DYRN-S1355
Related LinksGBB105DY, GBB105DYRN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB105DYRN-S1355 Details Description
Related parts for GBB105DYRN-S1355
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 6V datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 12CIR R/A GOLD datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.49 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 82PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 796 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf