Sullins Connector Solutions GBB13DYRN
GBB13DYRN picture photo
Mfg. Part Number
GBB13DYRN
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 13POS
Datasheet Download
GBB13DYRN.pdf
Availability of GBB13DYRN
QUANTITY
GBB13DYRN Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB13DYRN
Internal Part NumberEIS-GBB13DYRN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row13
Number of Positions26
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB13DYRN
Related LinksGBB1, GBB13DYRN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB13DYRN Details Description
Related parts for GBB13DYRN
IC OPAMP JFET 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 15POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 5% 25V 2010 datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC MONITOR BATT STACK 48SSOP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
TV 11C 11#16 PIN RECP datasheet.pdf
14-Output Clock Generator with Integrated 2.8 GHz VCO IC datasheet.pdf