Sullins Connector Solutions GBB14DYRD
GBB14DYRD picture photo
Mfg. Part Number
GBB14DYRD
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 14POS
Datasheet Download
GBB14DYRD.pdf
Availability of GBB14DYRD
QUANTITY
GBB14DYRD Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB14DYRD
Internal Part NumberEIS-GBB14DYRD
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row14
Number of Positions28
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB14DYRD
Related LinksGBB1, GBB14DYRD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB14DYRD Details Description
Related parts for GBB14DYRD
FUSE BOARD MNT 200MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2MM GOLD SMD datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 6-32 datasheet.pdf
OSC XO 970.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 13-27.4V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CUT & POLISH DISC 4X1/4" A VFN datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 300MW SOT23 datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 7.09"LX7.09"W datasheet.pdf