Sullins Connector Solutions GBB15DYFT
GBB15DYFT picture photo
Mfg. Part Number
GBB15DYFT
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 15POS SMD
Datasheet Download
GBB15DYFT.pdf
Availability of GBB15DYFT
QUANTITY
GBB15DYFT Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB15DYFT
Internal Part NumberEIS-GBB15DYFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB15DYFT
Related LinksGBB1, GBB15DYFT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB15DYFT Details Description
Related parts for GBB15DYFT
MOSFET N/P-CH 30V 4A/3A 8SOIC datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW SGL 10-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
IC PROCESSOR SGL DGTL 783FCPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 480VAC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC SO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf