Sullins Connector Solutions GBB20DYFD
GBB20DYFD picture photo
Mfg. Part Number
GBB20DYFD
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 20POS SMD
Datasheet Download
GBB20DYFD.pdf
Availability of GBB20DYFD
QUANTITY
GBB20DYFD Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB20DYFD
Internal Part NumberEIS-GBB20DYFD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row20
Number of Positions40
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB20DYFD
Related LinksGBB2, GBB20DYFD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB20DYFD Details Description
Related parts for GBB20DYFD
CAP FILM 0.056UF 10% 200VDC RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CORD MINIPINCER PATCH 24" RED datasheet.pdf
HEAT SINK 27MM X 27MM X 24.5MM datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 25W datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 178MA 12.5 OHM datasheet.pdf