Sullins Connector Solutions GBB22DYHR
GBB22DYHR picture photo
Mfg. Part Number
GBB22DYHR
Brief Description
CONN EDGECARD 22POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GBB22DYHR.pdf
Availability of GBB22DYHR
QUANTITY
GBB22DYHR Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB22DYHR
Internal Part NumberEIS-GBB22DYHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Lock
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB22DYHR
Related LinksGBB2, GBB22DYHR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB22DYHR Details Description
Related parts for GBB22DYHR
IC VREF SHUNT 8.192V SOT23 datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 15A 50V GBPC datasheet.pdf
CABLE ASSM .05" 40PS SGL END 12" datasheet.pdf
IC SMBUS BATT CHRGR HF 24TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P10C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CBL RIBN 15COND 0.050 GRAY 500' datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.17A 75 MOHM SMD datasheet.pdf