Sullins Connector Solutions GBB24DYRN-S1355
GBB24DYRN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
GBB24DYRN-S1355
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 24POS
Datasheet Download
GBB24DYRN-S1355.pdf
Availability of GBB24DYRN-S1355
QUANTITY
GBB24DYRN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB24DYRN-S1355
Internal Part NumberEIS-GBB24DYRN-S1355
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB24DYRN-S1355
Related LinksGBB24DY, GBB24DYRN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB24DYRN-S1355 Details Description
Related parts for GBB24DYRN-S1355
IC CTRLR HOTSWAP NEG VOLT 8SOIC datasheet.pdf
CONN SPRING 41POS SNGL .335 SMD datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
14P MTA100 CONN ASSY ON TAPE datasheet.pdf
IC RF PWR DETECTOR 4UCSP datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECT PRINT HORIZON datasheet.pdf
IC PCIE RETIMER 16CH 196CABGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP TANT POLY 15UF 4V 1206 datasheet.pdf